מרים הוד
תושבת מטולה

עוסקת באמנות משנת 1982.

אומנות הסיב של מרים היא אמצעי-כלי ושפה אותה היא פיתחה לסגנון יחודי ומרתק. היצירות של מרים- מכילות תנועה, צבע, אור, תהודה ומילה. כלי הביטוי המטפוריים לזהות האמנית.

מרים שואבת את תכני יצירתה מהנוף הסובב אותה, מזיכרונות ילדות, משפחתיים והיסטוריים, שמתבטאים לעיתים גם במסגרות העבודות, שהן חלק מהיצירה ונבחרות בקפידה. החומר על גווניו ומופעיו השונים מעובד, ולעיתים נדמה כי מומצא בחיבורים מפתיעים ומרגשים. הרמוניה של צבעים, בדים וסיבים שהוד יוצרת בטכניקות שפיתחה וממשיכה לפתח, משולבים עם אבנים טובות תכשיטים וגופי תאורה, ומתכתבים עם האור, הקירות והחלל בהן העבודות מוצגות.

בעבור הצופה, הזרימה והתהודה בעבודותיה של הוד מקבלות מימד נוסף בעת ההתבונות ביצירה מרחוק ומקרוב לכדי החלת הפרטים הקטנים שמרכיבים אותן – על מנת לחוות את העבודות המוקפדות, הפרטים הדקים, הניואנסים העדינים,על מורכבות קווי התפירה שבהן יש צורך להתקרב פיזית אל היצירה עצמה, וכך נמצא המתבונן בסוג של אינטימיות וקירבה עם היצירה.

הוד מציגה תערוכות מתחלפות בגלרית בית שלום במטולה לצד עבודות קבועות שמוצגות במלון הבוטיק והמסעדה שהקימה ביד אמן עם בן זוגה, חיים הוד-פיין, בחצר עתיקה בת 120 שנה במטולה. שני בתי המגורים הישנים של משפחת הוד-פיין, שנבנו במרכזו של רחוב הראשונים במטולה לפתחה של שמורת טבע נחל עיון, שומרו ושופצו עם אבניהן המקוריות, נותנים השראה ורקע לעבודות, כמו גם מעצימים ומנכיחים אותן על פני מרחב הזמן והטבע המשתנה.

תערוכות

אני רוצה להזמין חדר!

תפריט נגישות